GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 7107540
*
nr 710 7540
Teservisdelar
13 del. Rosenthal, Maria
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 19:02:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 00:08:13
1
100 kr
19/8 22:21:58
2
150 kr
22/8 18:16:49
3
Vinnande bud
22/8 18:48:15
4
250 kr
22/8 18:49:20
4
350 kr
22/8 18:53:04
4
450 kr
22/8 18:57:50
4
550 kr
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria rosenthal tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Teservisdelar
nr 710 7540
Teservisdelar
13 del. Rosenthal, Maria
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 00:08:13 | 1 | 100 kr |
19/8 22:21:58 | 2 | 150 kr |
22/8 18:16:49 | 3 | Vinnande bud |
22/8 18:48:15 | 4 | 250 kr |
22/8 18:49:20 | 4 | 350 kr |
22/8 18:53:04 | 4 | 450 kr |
22/8 18:57:50 | 4 | 550 kr |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria rosenthal tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53